Kinek milyet? Ha sikerült kiválasztani, hogy melyik a szimpatikusabb alapanyag, amiből a műkörmöt szeretnénk, akkor nézzük tovább. Milyen módszerrel kerüljön fel a kezünkre? Köszönet a cikk írójának. http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=1808 )
Zselés, porcelán, épített, tippes? A nagy fejtörés, hogy kinek melyiket ajánlják. Szerintem ahhoz, hogy mindenki ki tudja választani a magának megfelelőt, tisztában kell lenni a különbségekkel, előnyeivel, hátrányaival.
Alapvetően két féle műköröm létezik (most még..:-) ): zselés és porcelán.
Először is mérlegeljük, hogy szeretnénk-e meghosszabbítani a körmünk nagyságát. Amennyiben nem, akkor lehetőség van „saját köröm megerősítésére”. Ilyenkor a saját köröm hosszát alakítjuk a kívánt formára és ezt erősítjük meg zselével vagy porcelánnal.
Ha a saját hossz nem megfelelő, akkor lehetőség van a hosszabbításra. Ez történhet tippel vagy építve.
Előnyei-hátárnyai?
Rengeteg előnnyel jár, többek között a műköröm nem igényel napi ápolgatást, lakkozást. Erről nem pattog le a lakk (egyébként manapság már mindenféle színben kapható zselé és porcelánpor is, ezért legtöbben nem lakkozzák, hanem automatikusan a díszeket is bele építik. pl. francia..). Nem nagyon kell vele foglalkozni, kibírja a mosogatást, a főzést, a kert kigyomlálását is. Azt nem mondom, hogy tönkretehetetlen, de sokkal strapabíróbb, mint a természetes köröm!
Viszont ennyi jó után nézzük a hátrányokat. Tény, hogy egy körömnek nem olyan egészséges, ha nem tud „szabadon levegőzni”. Az is lehet, hogy pár hónap műköröm viselése után ha lekerülnek, töredezettek lesznek a saját körmeink (erre is van már amúgy rengeteg megoldás). Fontos, hogy szakszerűen legyen minden szakasz elvégezve, hiszen körömbetegség kialakulhat.
Nem szeretnék senkit sem lebeszélni, sőt. Nem véletlenül olyan elterjedt dolog ez! De őszintén: tudunk akár egy olyan dolgot mondani a mai világban, aminek nincs káros hatása??
Remélem sikerült mindenkinek világossá tenni a szakma néhány alapvető fogalmát!